W dniu 24 czerwca 2023 r. na boiskach przy Szkole Podstawowej nr 15 im. Tadeusza Kościuszki w Kielcach odbył się „Turniej gier i zabaw Wojownicy z 15”. Turniej został zorganizowany dzięki Fundacji Centrum Europy Lokalnej, która wsparła oddolną inicjatywę rodziców uczniów. Działania współfinansowano z programu „Pepcolandia 2023”. Impreza była podsumowaniem zaangażowania uczniów w treningi i rozrywki w ramach Turnieju o Puchar Tymbarku.

Uczestnicy imprezy na początek intensywnie się rozgrzali dzięki Akademii Muay Thai Kielce.Trener Bartek poprowadził zajęcia motoryczne z elementami tajskiego boksu. Na zakończenie rozgrzewki odbył się pokaz sztuk walki w wykonaniu zawodników klubu.
Następnie uczniowie przystąpili do rywalizacji w konkurencjach „TurboKozak Junior” m.in.: tor przeszkód oraz płachta na byka – mata celności strzałów na bramkę.
Dodatkowo Wojownicy brali udział w zajęciach piłkarskich prowadzonych przez trzech trenerów z AP DAP Kielce.
Dla rozluźnienia sportowej rywalizacji dzieciaki mogły skorzystać z zajęć zorganizowanych przez Panie animatorki z „Animacje Misz Masz” oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami prowadzonymi przez sklep „Zabawki z klasą”.
Na koniec imprezy rozegrano mini turniej piłki nożnej.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal wraz z koszulką, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji odebrali nagrody.
Emocji, dobrej zabawy i uśmiechu na twarzy dzieci nie brakowało.

Dodatkowo na festynie przeprowadzono loterię fantową na leczenie i rehabilitację 8letniej Mai Gwardyś, uczennicy szkoły, która walczy z nowotworem złośliwym tarczycy.

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z imprezy (montaż i realizacja LKFilms ).

Partnerzy wydarzenia:
Szkoła Podstawowa nr 15 im. Tadeusza Kościuszki w Kielcach