Informujemy, iż z dniem 01.06.2021 r. rozpoczynamy rekrutację do projektu „Szkoły w Jędrzejowie kształcą zawodowo”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020, Działanie 8.5 Rozwój i wysoka jakość szkolnictwa zawodowego i kształcenia ustawicznego, Poddziałanie 8.5.1 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU (projekty konkursowe).

Do projektu rekrutowani będą uczniowie klas I, II i III Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego (Technik Ekonomista i Technik Hotelarstwa) oraz z Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” (Technik Geodeta, Technik Informatyk i Technik Mechatronik)

W ramach projektu zakwalifikowani uczniowie/uczennice otrzymają wsparcie w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych:

• zajęcia z matematyki – 20h
  • branżowy język angielski – 20h

Każdy uczestnik projektu odbędzie Płatny staż zawodowy – 168h

W zależności od kierunku Technikum zorganizowane będą również zajęcia dla uczniów
w formie szkoleń zwiększających ich szanse na rynku pracy

Zajęcia dla Techników Ekonomistów:

• Szkolenie Kadry i Płace – 30h
  • Szkolenie Pracownik biurowy z obsługą sekretariatu – 30 h
  • Szkolenie Savoir-vivre w biznesie- 18 h
  • Wyjazd edukacyjny