REKRUTACJA DO PROJEKTU „PROGRAM PRZECIWDZIAŁANIA PRZEDWCZESNEMU OPUSZCZANIU RYNKU PRACY PRZEZ PRACOWNIKÓW JST Z OSI NA TERENIE POWIATU OPATOWSKIEGO”

Informujemy, iż z dniem 01.01.2019 r. Fundacja Centrum Europy Lokalnej wraz z partnerem projektu Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Przewlekle Psychicznie Chorych „Cichy Port” rozpoczyna realizację projektu„Program przeciwdziałania przedwczesnemu opuszczaniu rynku pracy przez pracowników JST z OSI na terenie powiatu opatowskiego”. W związku z powyższym rozpoczynamy wśród pracowników Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku oraz pracowników Urzędu Gminy w Sadowiu i jednostek podległych rekrutację do projektu. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020, Działanie 8.2. Aktywne i zdrowe starzenie się, Podziałanie 8.2.1. Przeciwdziałanie przedwczesnemu opuszczeniu rynku pracy przez osoby w wieku aktywności zawodowej (projekty konkursowe).

Projekt skierowany jest do pracowników Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku oraz  pracowników Urzędu Gminy Sadowie i jednostek podległych – Gminnego Ośrodka Kultury, Ośrodka Pomocy Społecznej, Szkoły Podstawowej w Sadowiuktóre są osobami w wieku aktywności zawodowej, osobami pracującymi, w tym szczególnie powyżej 50 roku życia,z obszaru województwa świętokrzyskiego.

W ramach projektu zakwalifikowani uczestnicy otrzymają następujące wsparcie (uczestnictwo w poszczególnych formach zależne jest od indywidualnego zapotrzebowania i poprzedzone jest badaniami diagnostycznymi):

A. Wsparcie obowiązkowe:

– Pakiet badań profilaktycznych

– Konsultacje indywidualne z fizjoterapeutą – 2h

– Pakiet rehabilitacyjny (8 zabiegów)

– Warsztaty przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu dla pracowników – 16h

– Piknik edukacyjno-zdrowotny dla pracowników i ich rodzin

– Grupowe doradztwo profilaktyczne z organizacji bezpieczeństwa pracy – 8h

B. Zajęcia obowiązkowe dla kadry zarządzającej (wstawić znak „x” w przypadku zatrudnienia na stanowisku kierowniczym)

– Warsztaty z motywacji dla kadry kierowniczej – 16h

– Coaching – 5h

C. Usługi zdrowotne uzależnione od stanu zdrowia na podstawie rekomendacji fizjoterapeuty (Klawiterapia, Senatoryjne leczenie rehabilitacyjne „Pakiet dla kręgosłupa”)

Rekrutacja trwa do 31.01.2019 r.

Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest status pracownika etatowego Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku lub Urzędu Gminy w Sadowiu lub jednostek podległych oraz wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Zapraszamy do udziały wszystkich chętnych.

Wypełnione formularze zgłoszeniowe można składać w:

1. biurze projektu – siedzibie Fundacji Centrum Europy Lokalnej w Kielcach (ul. Krakowska 8/10 lok. 105, 25-029 Kielce)
  2. biurze partnera projektu – siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Przewlekle Psychicznie Chorych Cichy Kąt w Zochcinku (Zochcinek 42, 27-500 Opatów)
  3. na sekretariacie Urzędu Gminy w Sadowiu (Sadowie 86, 27-580 Sadowie)
  4. na sekretariacie Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku (Zochcinek 42, 27-500 Opatów)

Formularz Zgłoszeniowy