Projekt „Ekozakręceni w Konarskim” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Projekt jest realizowany w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027, Priorytet
FESW.08. Edukacja na wszystkich etapach życia, Działanie FESW.08.03 Wysoka jakość edukacji ponadpodstawowej ogólnej.
Zadania, działania realizowane w ramach projektu:
• Odbycie zajęć rozwijających umiejętności podstawowe i przekrojowe „Wkręceni w matematykę” oraz ekologicznych przez 30 uczennic i uczniów (12 kobiet i 18 mężczyzn) profilu politechnicznego
• Odbycie zajęć rozwijających umiejętności podstawowe i przekrojowe „Geografia regionu” oraz ekologicznych przez 30 uczennic i uczniów (12 kobiet i 3 mężczyzn) profilu społeczno – prawnego
• Wzięcie udziału w wyjazdach edukacyjno – rozwojowych przez 105 uczniów (72 kobiet i 33 mężczyzn) w Góry Świętokrzyskie oraz do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
• Wzięcie udziału w zajęciach z zakresu rozpoznawania i rozumienia emocji przez 105 uczniów (72 kobiet i 33 mężczyzn)
• Wzięcie udziału w zajęciach antydyskryminacyjnych przez 105 uczniów (72 kobiet i 33 mężczyzn)
• Wzięcie udziału w zajęciach indywidualnego doradztwa zawodowego przez 105 uczniów (72 kobiet i 33 mężczyzn)
• Odbycie szkoleń podnoszących kompetencje kadry nauczycielskiej z zakresu pracy z uczniem o specjalnych potrzebach: „Trudne zachowania osób ze spektrum Autyzmu – Strategie postępowania” oraz „Przystosowanie otoczenia terapeutycznego dla osób ze spektrum Autyzmu” dla 9 nauczycieli (8 kobiet i 1 mężczyzna).
• Realizacja zasad horyzontalnych
Grupa docelowa:
Projekt jest skierowany do grup docelowych z obszaru woj. świętokrzyskiego (w przypadku osób fizycznych uczą się, pracują lub zamieszkują na obszarze województwa świętokrzyskiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego; w przypadku innych podmiotów – posiadają jednostkę organizacyjną na obszarze woj. świętokrzyskiego):
a) 105 uczniów (72 kobiet i 33 mężczyzn) uczęszczających do II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie na 3 nauczanych profilach: biologicznomedycznym – 45 uczennic i uczniów (35 kobiet i 10 mężczyzn), politechnicznym – 30 uczennic i uczniów (12 kobiet i 18 mężczyzn) i społeczno-prawnym – 30 uczennic i uczniów (12 kobiet i 3 mężczyzn).
b) 9 nauczycieli (8 kobiet i 1 mężczyzna) pracujących w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie z terenu województwa świętokrzyskiego.
Cele projektu:
Celem projektu jest podniesienie edukacji w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie na 3 nauczanych profilach: biologicznomedycznym, politechnicznym i społeczno-prawnym w okresie od 01.09.2024 roku
do 30.06.2026 roku przez:
1. działania ukierunkowane na rozwijanie u uczniów umiejętności podstawowych i przekrojowych, wsparcie ekologiczne, psychologiczno-pedagogiczne oraz wdrażanie skutecznego doradztwa zawodowego, wolnego od stereotypów płciowych w wyborze ścieżek edukacyjnych i zawodowych wśród 72 kobiet i 33 mężczyzn łącznie 105 uczniów. Wśród grupy docelowej są osoby z niepełnosprawnością: 6 kobiety i 6 mężczyzn, którzy będą mieć równy dostęp do działań projektowych;
2. podnoszenie kwalifikacji nauczycieli: 8 kobiet i 1 mężczyzn łącznie 9 nauczycieli w zakresie pracy z uczniem o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych (wśród nauczycieli na dzień przystąpienia do projektu brak osób z niepełnosprawnościami).
Wartość projektu: 292 155,90 PLN
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 248 332,52 PLN

Regulamin Projektu – pobierz
Formularz zgłoszeniowy dla Uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie – pobierz