Informujemy, iż z dniem 03.09.2024 rozpoczynamy rekrutację do I edycji projektu „Ekozakręceni w Konarskim”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Projekt jest realizowany w ramach
programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027, Priorytet FESW.08. Edukacja na wszystkich etapach życia, Działanie FESW.08.03 Wysoka jakość edukacji ponadpodstawowej ogólnej.
Rekrutacja do projektu jest skierowana do uczniów klas III – cich II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie z profili: biologiczno – medycznego, politechnicznego, społeczno – prawnego oraz nauczycieli uczących w II Liceum Ogólnokształcącym przy Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie na jednym z wymienionych profili nauczania.

W ramach projektu wszyscy zakwalifikowani uczniowie/uczennice otrzymają wsparcie w zakresie:
▪ Indywidualnych zajęć z doradztwa zawodowego – 3 h/osoba,
▪ Zajęć z postaw antydyskryminacyjnych – 8 h/grupa,
▪ Wyjazdów edukacyjno – rozwojowe – 2 wyjazdy jednodniowe na Święty Krzyż oraz
do Centrum Nauki Kopernik,
▪ Zajęcia rozpoznawania i rozumienia emocji – 6 h/ grupa

W zależności od profilu nauczania zorganizowane będą również zajęcia dla uczniów:
Zajęcia dla profilu biologiczno – medycznego:
▪ „Biologia w doświadczeniach” – 30 h/grupa,
▪ „Chemia przyszłości” – 30 h/grupa,
Zajęcia dla profilu politechnicznego:
▪ „Wkręceni w matematykę” – 30 h/grupa,
▪ Zajęcia ekologiczne – 30 h/grupa,
Zajęcia dla profilu społeczno – prawnego :
▪ „Geografia regionu” – 30 h/grupa,
▪ Zajęcia ekologiczne – 30 h/grupa.
W ramach projektu nauczycieli otrzyma wsparcie w postaci kursów:
▪ „Trudne zachowania osób ze spektrum Autyzmu – Strategie postępowania” – 12 h/grupa
▪ „Przystosowanie otoczenia terapeutycznego dla osób ze spektrum Autyzmu” – 12 h/grupa

Rekrutacja trwa do 13.09.2024 do godziny 15.00 (piątek). Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych. Wypełnione formularze zgłoszeniowe można składać w sekretariacie szkoły lub w biurze projektu (Fundacja Centrum Europy Lokalnej, ul. Stefana Okrzei 41b lok 40, 25-526 Kielce).

Regulamin Projektu – pobierz
Formularz zgłoszeniowy dla Uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie – pobierz
Formularz zgłoszeniowy dla Nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie – pobierz