Rekonstrukcja historyczna zorganizowana przez Fundację Centrum Europy Lokalnej oraz OSP Ociesęki

on 02 lipiec 2015

28.06.2015 odbyła się rekonstrukcja historyczna pn. "Ofensywa 1945".

Widowisko odbyło z udziałem grup rekonstrukcyjnych: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów, SRH "Jodła", Szkolna Grupa Rekonstrukcyjna z VI LO im. Juliusza Słowackiego/ SRH JodłaGRH 73. Infanterie Division , Grupa Bojowa Kielce, GRH OKA Namysłów, Zbigniew Wach - GRH Busko - Flak abteilung, Muzeum Miejskie Sztygarka, GRH Kampfgruppe Skarżysko przy Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

Inicjatywa była współfinansowana ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Rekonstrukcję obserwowała liczna grupa widzów - mieszkańcy Ociesęk oraz innych miescowości naszego regionu oraz zaproszeni przedstawiciele samorządu lokalnego, powiatowego oraz wojewódzkiego.

Zapraszamy do fotorelacji