Zapraszamy na rekonstrukcję historyczną "Ofensywa 1945" do Ociesęk

on 19 czerwiec 2015

Fundacja wspólnie z OSP Ociesęki zaprasza na rekonstrukcję historyczną w ramach obchodów 70-lecia zakończenia II wojny światowej

Impreza odbędzie się 28 czerwca 2015 r.

W programie:
12:00 - msza w kościele w Ociesękach w intencji poległych w czasie II wojny światowej
14:00 - inscenizacja walk oddziałów AK, LWP i Armii Czerwonej z Niemcami na przełomie 1944/1945 (walka o zajęcie przyczółka sandomierskiego i rozpoczęcie operacji wiślańsko-odrzańskiej); będzie miała miejsce na terenie po byłej Spółdzielni Produkcyjnej w Ociesękach
15:00 - piknik historyczny na placu przy Szkole Podstawowej

W inscenizacji wezmą udział:
SRH 4 PPLeg Kielce
Grupa Bojowa Kielce
GRH 73. Infanterie-Division
Kampfgruppe Skarżysko
GRH Oka Namysłów
SRH Jodła

Sprzęt: czołg T-34, armaty ZIS, samochód pancerny BA-64E, działko p. lot. 2 cm FlaK 38 , działko p. panc. 3,7 cm PaK 36/37, motocykle i in.

Pirotechnika: Artur Sobieraj
Broń: Włodzimierz Rapkiewicz

Atrakcje w trakcie pikniku:
- wystawa sprzętu i uzbrojenia (Muzeum Orła Białego i Muzeum Militariów);
- koncert piosenek żołnierskich i partyzanckich;
- strzelnica ASG;
- plac zabaw dla dzieci.